Emzirme Zorlukları

Bebek doğmadan önce emzirme kursuna katılın; doğum merkezindeki laktasyon danışmanlarıyla ya da tedarikçinin muayenehanesiyle görüşün. Önceden olabildiğince fazla bilgi edinin ve ardından ilk üç besleme problemini şu ipuçlarıyla çözün:

Pozisyona Girin

Her beslemede, bebeğiniz göğsünüzün tüm meme ucunu ve areolasını almalıdır. Aynı zamanda iyi bir mandalı da destekleyen popüler hemşirelik pozisyonlarından birini deneyin: Geçiş, futbol tutuşu ya da yan yatma (bkz. “Sağlıklı Emzirme Pozisyonları”).

Süt Kaynağınızı Kontrol Edin

Yetersiz bir süt arzı aslında nadirdir ve daha tipik olarak bir algı sorunudur. Bebeğiniz uygun şekilde kilitleniyorsa ve emme ve yutma görüyorsanız, bebeğiniz yeterli miktarda süt alıyor demektir. Doğumdan hemen sonra vücudunuz kolostrum üretir. Bu en erken süt hacim olarak daha küçüktür, ancak besin maddeleri ile doludur ve başlangıçta tüm bebeğinizin ihtiyacıdır.

Çoğu yenidoğan 24 saatte 8-12 kez hemşire olmak ister ve buna ihtiyaç duyar ve karşılığında ıslak mendil verir. Bebekler tipik olarak başlangıçta besleme başına 10-45 dakika sürer. Bebeğiniz ilk hafta boyunca günde 1 ıslak bez, daha sonra ilk haftadan sonra günde en az 6-7 ıslak bez varsa, yeterli miktarda süt alıyor. Bu nedenle, 1 yaşındayken, en az 1 yaş çocuk bezi olmalı, 4 yaşındayken en az 4 ıslak çocuk bezi vb. Olmalıdır. Bu aynı zamanda, göğüsleriniz doluyor ve sonra yumuşuyor veya boşalıyorsa geçerlidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir