Doğum Zamanı Belirtileri

Olduğunda nerede olacaksın? Yatakta? Markette mi? Hamile kadınların çoğu, amniyotik keselerinin – su torbası – kırıldığını ne zaman ve nasıl bileceklerinden endişe duyuyorlar.

Televizyon sık sık su torbasını bir barajın patlamasıyla kırıyor, etrafını kazıyor ve anneyi derhal aktif iş gücüne sokuyor. Hastaneye koştu, çünkü bebek her an gelebilir! Aslında, deneyiminizin bu kadar dramatik olması muhtemel değildir.

Tipik olan ne

Birçok anne için suların kırılması emekten önce olur. Haşhaş hissi olarak hissedebilirsiniz, iç çamaşırınızın nemli olduğunu veya mesane kaslarınızla kontrol edemediğiniz bir sıvı damlası hissedebilirsiniz. Su torbanızın yatağını kırıp pahalı yatağınızı mahvettiği düşüncesi uykunuzu kaybetmenize neden oluyorsa, yatağınız ve hazır çarşafınızın arasına su geçirmez bir ped ya da plastik bir örtü yerleştirin.

Hamileliğin ilerleyen bölümlerinde mesane kaslarınız biraz daha zayıf olabilir ve bir miktar idrarı salmanız mümkün olabilir ve bu utanç verici görünmesine rağmen, çok yaygındır. Ancak farkı anlatabilirsiniz: amniyon sıvısı, sarı olan ve amonyak kokan idrarla karşılaştırıldığında berrak ve kokusuzdur. Bebeğiniz sizin içindeyken ilk bağırsak hareketine sahipse, amniyotik sıvınızı yeşil veya kahverengimsi bir renge boyar. Bu gerçekleştiyse size sağlık kuruluşu söyleyin.

Planını oluştur

İkinci trimesterde, su torbanız kırıldıysa ne yapmanız gerektiğini sağlık uzmanınızla görüşün. 37 ya da daha fazla hafta boyunca kalırsanız, bazı bakım sağlayıcılar emeğinizin başlayıp başlamadığını görmek için evde kalmanıza izin verebilir.

Şimdiye kadar yapmadıysanız, hastane çantanızı hazırlama zamanı: birçok sağlayıcı 24 saat içinde teslim etmenizi isteyebilir, ancak bu zor ve hızlı bir kural değildir.

Su torbanızın kırılmadığını öğrenmek için hastaneye ya da doğum merkezine gelirseniz, utanmayın! Birçok annenin, hastanede çalıştıklarını düşünerek en az bir kez yargılanması gerekir. Emek ve doğum hemşireleri şimdi size ve gerçekten emeğe döndüğünüzde sizinle ilgilenmekten mutluluk duyar!

Suyunuzun kırıldığını düşünüyorsanız:

  • Zamanı, sıvı miktarını, gerçekleştiği zaman nasıl hissettiğini, daha fazla sıvı çıkıp çıkmadığını ve sıvının rengini yazın – net mi? Kahverengi? Yeşilimsi?
  • Bakım sağlayıcınıza ulaşamıyorsanız, sadece hastaneye veya doğum merkezine gidin, sizi kontrol edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir