Diş Çıkarma Zamanı

Bu ipuçları bebeğinizin chomper’larını mümkün olduğunca az ağrı ile kesmesine yardımcı olacaktır.Dışarıda, bebeklerine bakmayan ve merak ve korku karışımıyla merak etmeyen bir anne yok, “bebeğim ilk dişlerini ne zaman alacak?”

Diş çıkarma, bebeklerin karşılaştığı en yüksek stres faktörleri arasındadır, uzmanlar, çünkü yeni inci beyazlarıyla birlikte, küçük çocuğunuzun diş etlerini keserken bir sürü karışıklık geliyor. Bebeğinizin diş etleri ile zaten diş etlerine gömülü olduğunu biliyor musunuz?

İlk diş

Bebeğinizin ağzına giren bir dişin ilk kenarını görmeden çok önce, normalden çok daha titiz olduklarını, sallandıklarını, hemşire ya da daha sık beslenmek istediklerini ve düşük dereceli olduklarını fark edebilirsiniz. ateş (en fazla 100,9⁰F). Bebeğiniz ayrıca her şeyi ağzına koymak ve diş etleriyle çiğnemek isteyebilir. Aşırı tükürük yüzün etrafında döküntüye neden olabilir ve hemşirelikle ilgilenmiş gibi görünmesine rağmen hemşireyi reddedebilir.

Popüler inançların aksine, diş çıkarma bebeğinize yüksek ateş (101⁰F veya daha fazla) veya ishal vermez. Bu semptomlar ortaya çıktığında, çocuk doktorunuzu görme zamanı.

Her ne kadar bebekler zaten bir diş ile doğmuş olsalar bile, azı dişleri ve yan dişleri ortaya çıkmadan önce 2 üst ve 2 üst ön dişlerini bu sıraya göre alacaktır. 3. doğum günlerinde bebeklerin toplam 20 dişi olmalıdır. Dişleri ilk çıktığında, aşağıdaki dişin kırıldığı diş etlerinde küçük kistler bile görebilirsiniz.

Diş Çıkarmayı Kolaylaştırmak

Doğumdan itibaren iyi sakız bakımı uygulayarak bebeğinizin en az rahatsızlıkla dişlerini rahatlatmasına yardımcı olabilirsiniz. Diş hekiminizden parmak-çorap gibi bir bebek diş fırçası almasını isteyin veya bir bez kullanın ve diş etlerine düzenli olarak soğuk su ile masaj yapmaya başlayın. Amerikan Diş Hekimliği Birliği uzmanları, diş macununu 3 yaşına gelene kadar atlayıp tükürüp tükürebileceklerini söyleyin.

Bebeğinizin pediatrik bir dişhekimine ilk ziyaretinde, ağızlarında 8 diş varken, genellikle 1 yaş civarındadır. Dişhekimliğine erken başlayarak bebeğinize ilk dişlerinde yardımcı olmakla kalmaz Bakterilerden dişler ve diş etlerinde oluşurken çürümeye başlarlar ve ilk dış görünüşlerini 6 yaş civarında yapmaya başlarlar.

Bebeğinize diş çıkarma sırasında ağrı ve şişliği azaltmak için diş etlerini ezmek için soğuk bir şeyler verin. Başka hiçbir şey yapmadığı sürece ağrı kesici ilaçlardan kaçının (bebek Tylenol tamam)

Doğal Diş Çıkarma Stratejileri

  • Soğuk veya donmuş temiz bir bez
  • Silikon veya doğal bir diş kaşıyıcı (sızıntı yapabilecekleri veya ısırılabilecekleri sıvılardan kaçının)
  • Elma püresi veya yoğurt gibi yumuşak bebek mamaları
  • Dondurulmuş meyveler, bebeklerin çiğnemeleri için tasarlanmış bir “ezme” torbasında bulunur
  • Diş kraker

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir