Bebeklerin Aşı Dönemleri

Merhaba, bu yazımızda bebeklerin sağlıkları ile ilgili bir konuya değinmek istedik. Malumunuz bebeklerin, bizim gibi yetişkinlerden farklı bünye sahip olduklarından dolayı etrafında bulunan mikroplara çabuk maruz kalmaktadırlar.

www.bebekresim.com
Bebek Aşı Dönemleri

Bebeklerimizin bu tür enfeksiyonlara karşı korumak adına bebeklerin aşı dönemleri vardır. Bu dönemler çeşitli enfeksiyonlara karşı bu aşılar yapılmaktadır.

Bebeklerin Aşıları Nerede Yapılabilir?

Bebeklerin aşı dönemlerinde olması gereken aşıları, Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık merkezlerinden ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

www.bebekresim.com
Bebeklerin Aşı Dönemleri

Bebeklerimin Aşı Takvimini Nereden Takip Edebilirim?

Bu makaleyi yazarken araştırdığım siteleri vermekle birlikte, araştırdığım bu sitelerde bebek sağlığına dair daha çok bilgi paylaşıldığını kesinlikle söyleyebilirim.

www.bebekresim.com
Bebek Aşı Takvimi

Yukarıda görmüş olduğunuz takvimi bu linkteki siteden aldım. Burada gördüğünüz takvimi, bebeğinizin doğum tarihini girerek oluşturabilirsiniz, böylece bebeğinizin aşı günün tam olarak hangi güne denk geldiğini öğrenebilirsiniz. Hatta sitede yer alan kendilerine ait bir mobil uygulama da var. Bu mobil uygulamada bebeğinizin aşı günlerini size hatırlatmasını sağlayan bildirim özelliği var, bu bildirim ile bebeğinizin aşı gününü kaçırmanız engellenmiş olur.

www.bebekresim.com
Bebek Aşı Takvimi Uygulaması

Bebeklerin aşı takvimi ve detayları ile birlikte şöyle ;

Doğum sonrası:  Hepatit B aşısı

1.Ayda: hepatit B

2.Ayda: BCG (Verem), Beşli karma aşı(DaBT-İPA-Hib), KPA

4.ayda: Beşli karma aşı (DaBT-İPA-Hib), KPA

6.ayda: Hepatit B, Beşli karma aşı (DaBT-İPA-Hib), KPA, OPA

12.ayda: KKK(Kızamık, Kızamıkçık ve Kabakulak), Suçiçeği, KPA

18. ayda: Beşli karma aşı(DaBT-İPA-Hib), OPA, Hepatit A

24.ayda: Hepatit A

İlköğretim 1.sınıf: KKK(Kızamık, Kızamıkçık ve Kabakulak), DaBT-İPA, Suçiçeği

İlköğretim 8.sınıf: TD aşısı

www.bebekresim.com
Bebeklerde Aşı Dönemleri

Evet burada yazımızın sonuna geldik. Tekrar ettiğimiz gibi bebeklerimizin sağlığı içi aşı dönemleri gibi önemli bir dönemi göz ardı etmemiz gerekiyor. Evet biliyorum bebeklerimizi hepimiz çok seviyoruz ama sadece ben de tekrar hatırlatayım dedim.

Biraz görseller ekledim, daha önceki fotoğraflarda dediğim gibi bebeklerin her halleri çok tatlı oluyor ve ne yapıp edip bizleri kendilerine çekiyorlar. Bu görsellerde de gördüğünüz gibi ne kadar da tatlı görünüyorlar.

Her şey gönlünüzce olması dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir