Anne ve bebek sağlığı kontrolleri

Bebeğinizin doğumunu takiben, doğumdan iyi bir şekilde iyileşebilmenizi sağlamak için bebeğinizin sağlık kontrolleri yapılır ve bebeğiniz yenidoğan olması için iyi bir şekilde ayarlanır.

Sıcaklığınız, nabzınız ve kan basıncınız, kalışınız boyunca en az bir kez ve muhtemelen doğum tarihinize ve ne kadar kalmanız gerektiğine bağlı olarak kontrol edilecektir.

Ebe, bebeğinizi beslemekten memnun olduğunuzdan emin olmak için doğum sonrası kontrol sırasında sizinle konuşacaktır. Lütfen ebenizden emin olamayacağınız bir şey hakkında bilgi alınız.

Ebe, rahminizin (rahminizin) büzülmesini ve normal pozisyonuna geri dönmesini sağlamak için her gün karnınızı hissedecektir. Doğum sonrası yaşadığınız kan kaybı genellikle çok ağır bir dönem olarak tanımlanır. İlk 24 saat boyunca bir seferde iki adet annelik ped kullanmanız gerekebilir. Ani bir kan kaybınız varsa, kendinizi baygın, baş dönmesi veya çarpıntı hissederseniz, lütfen hemen bir üyeye bildirin. Herhangi bir kan pıhtısı geçirirseniz, lütfen bunları kaydedin ve ebeinize haber verin.

Eve gittiğinizde kan kaybınızın zamanla azaldığını ve daha koyu bir renk aldığını fark edeceksiniz. Eğer bu kayıp değişir ve renkli olarak ağır veya parlak kırmızılaşırsa veya rahatsız edici bir koku çıkarsa, lütfen bu durumu bir enfeksiyon belirtisi olabileceğinden ebeinize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir